Tråd og trådvarer

Trådvarer og bukning

Tråd:
Bukkeradius:
Rejfning:
Materialer:


Ø 3-16 mm
Radius 3 og opefter
Ø 5-16 mm
Vi lagerfører blanktrukket, rustfri, syrefast og galvaniseret tråd, og vi arbejder gerne med andre materialer efter forespørgsel.

Trådbukning er FK Trådindustris kernekompetence og hjertebarn, og du finder vores trådvarer i brancher så forskellige som møbelproduktion og maskinindustri.

Vore kompetencer inden for trådvarer og trådbukning er brede. Flere højteknologiske CNC-maskiner betjenes af vores dygtige og erfarne operatører, der ikke er tilfredse, før kvaliteten er høj og præcisionen stor.

Gennem årene har vi opbygget erfaring med stort set alle typer trådbukning og alle processer fra skitse til færdigt produkt. Allerede i udviklingsfasen bidrager vi med viden og praktik, så trådvare produktet kan masseproduceres effektivt uden at gå på kompromis med designet. Hvis vi kan se, at tråden kan bukkes smartere og billigere med små ændringer, så siger vi til. Trådvare produktet afleveres i den færdighedsgrad, der passer ind i dit videre forløb – lige fra rå jern på paller med henblik på videre forarbejdning til et malet og færdigpakket produkt mærket med stregkoder. Vi bukker løsningen, så den passer til dig.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Afspil video

Har du en forespørgsel på et produkt? 

Vi har en bred erfaring med stort set alle typer trådbukning - har du en forespørgsel på et produkt, så kontakt os endelig.